Масажът – хитове на есента
здраве.bg
... на сложни комбинации от индийски ароматични масла. Самият масаж е само начин за проникване на активните вещества в порите на кожата. Този масаж се смята за най-доброто средство за подмладяване на кожата и повишаване на имунитета.
Стоун-масажът използва горещи камъни, които създават т.нар. енергийни зони в организма, а натискът и топлината създават двоен ефект. Горещите камъни засилват въздействието на ароматичните масла, които се използват за масажа, премахват напрежението след тежката работна седмица и нормализират настроението и съня.
Лимфодренажният масаж е подходящ за хора, които поради различни здравословни състояния (варикоза, изкълчване и др.) не могат да се възползват от обичайния масаж. Целта му е да се нормализира лимфо- и кръвотока в болния орган. Твърде се, че помага и за избавяне на целулита.
Метличката е задължителен аксесоар за масажа в банята. Опитните специалисти я омекотяват (за най-добра се смята дъбовата) във врялата вода, а след това удрят с нея тялото.
Широко известен е и
източният масаж, познат най-вече на любителите на турските курорти. Масажистът потапя тялото на клиента в сапунена пяна и започва да му прави масаж не само с длани, но и с юмруци, лакти и дори крака. Този масаж дава несравним ефект на релаксация и помага за постигането на душевна и физическа хармония.
Криомасажът е пълна противоположност на масажа в банята. Той е основан на студа. Парченца лед, поставени в полиетиленови торбички, се разстилат по болното място. Вярва се, че помага при травми, удари, хронични болки - болката се премахва, а възпалението изчезва.
Таитянският масаж е съчетание на йога и точков масаж. Той помага при хронични заболявания на гръбначния стълб и ставите, увеличава тяхната гъвкавост и подвижност , а също така е ефективен при стенокардия и главоболие, при депресия и синдром на хроничната умора. Подходящ е както за спортистите, така и за хората с ограничени физически способности.
Според американски учени...