Съвременното общество се дели по признака на теглото
Излишните килограми са основна причина за дискриминация днес, сочи анкета.
dieti.info
четете още в dieti.info
Забравете за старото класово разделение и значението на парите, когато става дума за принадлежност към някоя социална група – в днешно време е от значение най-вече едно – колко си слаб или дебел. Това показват данните от допитване, проведено от интернетсайтът Closerdiets.com.
Според данните от анкетата, съвременното общество безспорно се дели по признака на теглото. По-голямата част от хората смятат, че богатите са стройни и умни, а бедните страдат от наднормено тегло и не се отличават с особен интелект. От друга страна общественият натиск, който буквално заставя хората да се стремят да изглеждат стройни е толкова силен, че само 6% от анкетираните мъже и жени на средна възраст 31 г. никога не са спазвали диета.
Анкетата показва също, че повечето жени са започнали да спазват диета още на 18-годишна възраст и е изпробвала действието на около 38 различни диети.
Новото изследване, проведено чрез сайта за диети и здравословното хранене, сочи, че дискриминацията на дебелите е обичайно явление, което се потвърждава и от статистиката. Хората, работещи на пълен работен ден и получаващи заплата по-малко от 15 000 британски лири годишно, страдат от наднормено тегло 4 пъти по-често, отколкото тези, чиято заплата е над 35 000 лири годишно.
Офис работниците са 9 пъти по-склонни към наднормено тегло (75%), отколкото тези, които в изследването са наречени “ръководен състав” (8%).
Женската солидарност също е отживелица, се твърди в резултатите. Жените много повече от мъжете са склонни да критикуват фигурата или теглото на останалите – и мъже и жени. 97% от анкетираните от женски пол са признали, че им се е случвало да коментират теглото на някой друг и то с голяма доза критичност п отношение на излишните килограми.
Само 20% от жените признават, че обръщат внимание на лицето на другите представителки на нежния пол, докато първото нещо, което те забелязват в мъжете, е именно лицето.
Ели Оливър, сътрудник на сайта Closerdiets.com, твърди, че “в съвременното общество...