Сексуалното дълголетие на мъжете: истина и заблуди
здраве.bg
... полови органи.
Половата конституция, от която зависи колко дълго мъжът може да съхрани своята сексуална активност, не зависи от размера на интимните органи. Тук е важна работата на хормоналната система. А между нея и размера на мъжкия полов орган няма никаква връзка.
Заблуждение 4: с помощта на специални хормонални препарати може да се отсрочи момента на угасване на половата функция.
Никакви хормонални препарати не бива да се приемат самостоятелно, без лекарско предписание. Препаратите, съдържащи тестостерон, действително лекуват недостига на полови хормони при мъжете, но това се прави след съответните лекарски наблюдения и изследвания.
Тези, които разчитат с помощта на тестостерона изкуствено да удължат периода на половите си функции, са в заблуда. Повечето изследвания показват, че недостигът на мъжки хормони не винаги съпровожда мъжкия климакс. И обратното - андрогенният дефицит не винаги се съпровожда с угасване на половата функция.
Заблуждение 5: импотентността и мъжкият климакс са едно и също.
Импотентността и климаксът не са свързани помежду си. Както е известно импотентността бива:
- ситуационна (предизвикана от неуспех с определена партньорка)
- органична (възниква поради непроходимостта на кръвоносните съдове и недостига на хормони).
Импотентността може да възникне във всяка възраст - както при 20-годишен юноша, така и при мъж в периода на климакс. Много представители на силния пол преживяват това състояние спокойно. Угасването на половата функция при тях се извършва постепенно и незабелязано.
Практически половината мъже над 70 години (при желание) са способни да извършват полов акт. Мъжете със силна полова конституция дълго запазват високо ниво на сексуална активност и са способни да оплождат. Известни ярки примери за това са Лев Толстой и Чарли Чаплин.
Заблуждение 6: импотентността е края на сексуалния живот на мъжа.
Импотентността, особено ранната, не трябва да се приема като присъда. Тя трябва да се лекува....