Ароматите, които помагат: 7 случая – 7 решения
Ароматът на босилек може да се справи с главоболието.
здраве.bg
... Освен това той подобрява настроението и участва в регулирането на въглехидратно-мастния обмен ( което също способства за отслабването). Докато се борите с наднорменото тегло, 1-2 пъти дневно запалвайте ароматична лампа с 8-10 капки етерично масло или постоянно носете със себе си кърпичка, върху която два пъти дневно капвайте по 2-3 капки портокалово масло.
Съвет: За да засилите ефекта и да се преборите с целулита си, по възможност вземайте и ароматични вани: добавете във водата 4 капки портокалово масло и полежете в нея 20-30 минути. За постигането на забележим резултат ваните трябва да се правят поне веднъж на 3 дни в продължение на 2 месеца.
5. Стрес
Изисканата миризма на сандаловото дърво е най-добрият избор сред ароматите срещу стреса. Препоръчително е да си взимате 15-минутни топли вани с 5-6 капки етерично масло, а след това да си починете в леглото най-малко 2-3 часа. В ароматичната лампа сандаловото масло може се смесва с други масла в количество не повече от 4 капки.
Съвет: Ако стресовата ситуация (на работното място или у дома) продължава, носете със себе си сандалово саше, за да вдишвате аромата му в пикови моменти.
6. Повишаване на кръвното
Ароматът на бор в съчетание с този на иланг-иланг може да стабилизира артериалното налягане. Това ароматично „лекарство” трябва да се вдишва редовно – през ден, в продължение на не по-малко от 6 месеца (по 4 капки). Това масло е противопоказано за болните от астма.
Съвет: Ако страдате от постоянна неувереност, тревога, депресия или ви преследват нощни кошмари, слагайте на калъфката на възглавницата си 1-2 капки смес от двете масла всяка вечер преди сън.
7. Отпадналост
Тя е особено характерна за есента. Дори силното кафе не може да се справи докрай. Ето защо можете да опитате друго тонизиращо средство - комбинация от етерични масла:
- джинджифил – неговата топла миризма помага при повишена умора, апатия и засилва комуникативността;
- грейпфрут – този...